Ailemiz Hakkında

Bozcaada, Yıldırım (Gaziler) Ailesi. 1866'dan beri...

Bozcaada’nın en ESKİ ve YERLİ birkaç ailesinden biri olan ailemiz, 500 yıldır Bozcaada’da yaşayıp, son 60 yıldır İstanbul’da ikamet etmektedir. Soyadı kanunundan önceki lakabımız GAZİLER’dir.

Gazilerden 1866 doğumlu İsmail Yıldırım’ın torunu, Ayşe Müşire (Müşerref) Hatun’un oğlu İsmail Yıldırım Kaptan, Bozcaada doğumludur. Gençliğini adada geçirdikten sonra, 1952 yılında kaptanlık mesleğine İstanbul’da devam etmek üzere, İstanbul Kuzguncuk’a yerleşmiştir. İki oğlu olan İsmail Kaptan’ın küçük oğlu Mustafa Ünal Bey ise İstanbul doğumludur.

Mustafa Ünal Bey, 80’li yıllarda İstanbul Sultanhamam tekstil piyasasında üretim, imalat, toptan ve perakende satışı ile kendi işini kurmuştur. 40 sene boyunca tekstil (saçak ve perde) piyasasında tanınmış bir kişi haline gelen Mustafa Ünal Bey, gençliğinden beri hayali olan Bağ Evi projesini, eşi İsmet Hanım ile birlikte ilk olarak 2007 yılında ©Bozcaada Bağ Evi ile Panayır İçi Mevkii’ndeki yerinde hayata geçirmiştir.

Bağ Evi kültürünü devam ettirmek adına 2011 yılında da oğulları İsmail Bey’in isteği ve dijital pazarlama çalışmaları ile ©Bozcaada Çayır Bağ Evi’ni kurmuşlardır. Mustafa Ünal Bey ve İsmet Hanım, şu anda 2 ayrı Bağ Evi Projesi ile öncelikli olarak güler yüz ve kaliteyi ilke edinmişlerdir.

Misafirlerimizin yoğun iş temposundan çıkıp, dinlenmeleri için gerekli olan huzur ve konforu sağlamak üzere, Tatil Dinlenmektir! sloganıyla sizleri Bağ Evimize davet ediyoruz…

Saygı ve Sevgilerimizle,

Bozcaada Eşrafından Gaziler, Yıldırım Ailesi.

Yazıyı Paylaş :

1866 Bozcaada doğumlu İsmail Yıldırım’ın torunlarına ait bir aile işletmesi.

Tatil Dinlenmektir.

Bozcaada Çayır Bağ Evi © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.