Bozcaada’ya Ulaşım Seçenekleri

Bozcaada Çayır Bağ Evi - Bozcaada Sefer ve Ulaşım

Bozcaada, Türkiye’nin batısında yer alan bir ada olduğu için ulaşımı biraz farklı olabiliyor. Aşağıda Bozcaada’ya nasıl ulaşabileceğinizi anlatacağım.

Gemi İle Ulaşım: Bozcaada’ya en yaygın ulaşım yöntemi, Gestaş Şirketi’nin düzenlediği feribot seferleri ile gerçekleştiriliyor. Geyikli Limanı’ndan kalkan feribotlar ile yaklaşık 1 saatte Bozcaada’ya ulaşabilirsiniz. Feribotlar her gün düzenli olarak çalışmaktadır ve sefer saatlerini önceden internet sitesinden kontrol edebilirsiniz.

Otobüs İle Ulaşım: Bozcaada’ya otobüsle ulaşmak isteyenler için, Çanakkale’den hareket eden otobüs firmaları mevcuttur. Otobüsler, Çanakkale Limanı’ndan hareket eden feribotların kalkış saatlerine göre ayarlanmıştır. Feribota bindikten sonra, adanın merkezine yakın bir noktada inebilirsiniz.

Özel Araç İle Ulaşım: Özel araç ile Bozcaada’ya gitmek isteyenler, Çanakkale’den feribotla adaya geçebilirler. Feribotlara araçla binme imkanı da bulunmaktadır. Ancak yaz aylarında adada yoğunluk yaşandığı için özel araçla seyahat etmek sıkıntı yaratabilir.

Uçak İle Ulaşım: Bozcaada’ya uçakla ulaşmak isteyenler, yaklaşık 4 saatlik bir yolculuk sonrasında İstanbul veya Ankara’dan Çanakkale’ye uçabilirler. Daha sonra Çanakkale Limanı’ndan feribotla Bozcaada’ya geçiş yapabilirler.

Bozcaada’ya ulaşım konusunda bu yöntemler dışında da özel tekne kiralama gibi alternatifler de mevcuttur. Ancak, yukarıda bahsettiğim yöntemler en yaygın ve kolayca uygulanabilen ulaşım yöntemleridir.

Umarım bu bilgiler Bozcaada’ya ulaşım konusunda sana yardımcı olmuştur. Keyifli seyahatler dilerim!

Etiketler :
bozcaada,bozcaada çanakkale,bozcaada gemi,bozcaada özel araç,bozcaada sefer saatleri,bozcaada ulaşım,bozcaadaotel,cayirbagevi
Paylaş :
Son Yazılar :

1866 Bozcaada doğumlu İsmail Yıldırım’ın torunlarına ait bir aile işletmesi.

Tatil Dinlenmektir.

Bozcaada Çayır Bağ Evi © 2023. Tüm Hakları Saklıdır.